Pamiątkowy krzyż w dniu beatyfikacji Jana Pawła II – 1 maja 2011 r.

Lokalizacja: Droga Krajowa DK 91

Zobacz również:

 

Idź do tego miejsca!

W czerwcu 1939 r. ks. Drzewiecki zostaje przeniesiony ze Zduńskiej Woli do parafii oriońskiej we Włocławku. W swoim Notesie zostawił punkty na temat napotkanej sytuacji i swoje plany kapłańskie:

„Rozmyślałem i ciągle myślę o ubogich naszej parafii, szczególnie o tych z Grzywna, aby zanieść im chociaż słowo pociechy. Biedni ludzie! Bardzo się wzruszyłem, widząc ich
sytuację. W małym, bardzo niskim pokoiku zobaczyłem ojca leżącego na łóż­ku, był sparaliżowany od 6 tygodni. Wokół sześcioro dzieci. Najstarsza dwunastoletnia dziewczynka cierpiała na chorobę oczu, nie mogła patrzeć na światło, ciągle płakała. Inne dzieci wychudłe, nagie, głodne, chore na robaki. Matki nie było, wyszła przed trzema tygodniami w  oszukiwaniu pracy i Chleba. Bardzo się wzruszyłem. Przypadków takich jak ten jest wiele. Biedni ludzie! Wielodzietne rodziny bez pracy i chleba. Głód jest złym doradcą. Gdyby było można pomóc tym ludziom, jakże byliby zadowoleni i dobrzy. Ile zła można by uniknąć! Na przykład dziewczyny schodzą na złą drogę, tłumacząc się, że są do tego zmuszone. Poza dobrymi ludźmi są też źli, komuniści. Gdy wracałem z Grzywna, płakałem całą drogę i modliłem się do Pana”.

źródło: bazhum.muzhp.pl

Idź do tego miejsca!

Napisz swój komentarz

co o tym myślisz?

Jedna myśl na temat “Pamiątkowy krzyż w dniu beatyfikacji Jana Pawła II – 1 maja 2011 r.

Możliwość komentowania jest wyłączona.